وبلاگ یا وب سایت ؟

بوسیله علیرضا پایدار | 1395/2/5 | مجموعه فناوری اطلاعات

0 نظر

وبلاگ یا وب سایت ؟

اغلب کسانی که می  خواهند وارد عرصه آنلاین شوند و می خواهند نظرات یا محصولات خود را در فضای آنلاین ارائه دهند به یک پرسش کلیدی بر خواهند خورد !

وبلاگ یا وب سایت ؟

البته برای خیلی ها ممکن است وبلاگ‌ ها و وب ‌سایت‌ ها در نگاه اول تشابه ظاهری بسیاری داشته باشند اما در حقیقت دارای تفاوت‌های ساختاری و کاربردی زیادی می‌باشند.

یکی از راه هایی که معمولا میتوان دریافت که وارد یک وبلاگ شده اید یا وب سایت اینست که به آدرس آن در مرورگر خود توجه کنید . وب ‌سایت‌ ها  همگی دارای دامنه ای مستقل می باشند مانند :

www.bnsdeveloper.com

اما وبلاگ ها معمولا چنین دامنه ای دارند :

www.septicgilan.blogfa.com/


همانطور که در آدرس وبلاگ  مشاهده می کنید ، نام وبلاگ  پیشوند یک وب سایت  دیگر است !

البته گاهی پیش می آید که صاحب وبلاگ  مربوطه ، آن را با صرف هزینه ای تبدیل به  وب سایت میکند که در این مواقع قالب وبلاگ  حفظ شده اما آدرس آن مانند وب سایت خواهد شد.

اینجاست که دانستن حقیقت تفاوت های ساختاری و کاربردی می تواند به شما جهت انتخاب وبلاگ  و یا وب سایت  برای هدف مورد نظرتان کمک بسیاری کند.

وبلاگ‌ ها  از متن، عکس و دیگر اجزا که با ترتیب زمانی (ابتدا جدیدترین مطالب) ارائه می شوند، تشکیل شده‌اند که اغلب توسط یک فرد به روز رسانی می شود.

* یک وبلاگ‌ ها  حاوی خاطرات، عقاید نویسنده و رویدادهای روزمره است. 

وبلاگ‌ ها  رایگان هستند.

* در فضای وبلاگی تعامل حداکثری بین کاربر و مدیر وبلاگ  وجود دارد و به صورت متقابل می تواند بر افکار و اندیشه های یکدیگر تاثیر بگذارد.

وبلاگ  بر خلاف وب سایت  ادبیات ساده و عامه پسند داشته و برای ورود به این فضا نیاز به تخصص ندارد.

اگر شما نیازتان با تعاریف بالا برآورده می شود پس برای هدف خود وبلاگ  را انتخاب کنید. اما اگر هنوز نیازتان را برآورده نکرده ، در ادامه ویژگی های وب سایت را با ما دنبال کنید:

وب ‌سایت‌ ها  یک صفحه وب با آدرس منحصر به فرد هستند که بر روی وب سرور میزبانی می‌شوند.

* اکثر وب ‌سایت‌ ها  با یک صفحه اصلی شروع می‌شوند که با استفاده از لینک‌هایی که در صفحه اصلی وجود دارد می‌توان به مطالب دیگر صفحات دسترسی پیدا کرد.

وب ‌سایت‌ ها  کاربرد‌های مختلفی همچون شخصی، تجاری، دولتی، سازمان های غیر انتفاعی و... دارند که اغلب با موضوع و هدف خاصی طراحی می شوند.

* افرادی که هدف اطلاع رسانی و یا فعالیت های رسمی را دارند بهتر است از وب سایت استفاده کنند، وب سایت  با توجه به اختصاصی بودن، خصوصیات و ویژگی های انحصاری و عدم وابستگی به سایتی دیگر در این راستا بهتر است.

وب ‌سایت‌ ها  انعطاف پذیرتر بوده و قابلیت ارتقاء و درج برنامه نویسی های جانبی را دارد.

* افرادی که نیاز به معرفی و یا حتی فروش محصولات ، سرویس های خود به صورت آنلاین دارند.

هزینه ی طراحی وب سایت و پیاده سازی آن بستگی به امکانات مورد نظر شما برای وب سایت  خود دارد. تعرفه های طراحی وب سایت گروه برنامه نویسی نوآوران، با توجه به زمان و ارزش کاری سنجیده شده و بصورت منصفانه ای ارائه می گردد. 

برای اطلاع از هزینه و قیمت طراحی با اطلاعات تماس زیر ارتباط برقرار نمایید :

تلفن تماس : 33264093 – 013

تلفن همراه : 09111313727 - 09113369182

آدرس وب سایت : bnsdeveloper.com

آدرس ایمیل : info@bnsdeveloper.com

 


چنانچه این خبر مورد رضایت شما می باشد آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید